„Zastosowanie wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego w estetycznej rehabilitacji czerwieni wargowej u pacjentów rozszczepowych”
Streszczenie:
„Toksyna botulinowa. Część 2. Aspekty prawne”
Streszczenie
Toksyna botulinowa ze względu na swoje właściwości znalazła zastosowanie jako lek. Każdemu z leków przypisany jest numer decyzji dopuszczającej jej na rynek. Pozwolenie do obrotu farmaceutyku wydawane jest przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Numer decyzji jest indywidulany dla leku. Lek występujący w różnych jednostkach na fiolkę może mieć przypisane 2 lub nawet 3 numery decyzji, konkretnie dla danej dawki leku.
W części stomatologii praktycznej, możecie Państwo przeczytać
„Niechirurgiczne leczenie przewlekłego zapalenia tkanek okołowierzchołkowych”
Streszczenie:
leczenie przewlekłego, ropnego zapalenia tkanek okołowierzchołkowych okolicy lewych przedtrzonowców szczęki u 53-letniego mężczyzny, zakończone sukcesem. Plan leczenia, oparty na diagnostyce tomograficznej oraz badaniu klinicznym obejmował leczenie niechirurgiczne, z następowym ewentualnym zabiegiem z zakresu mikrochirurgii endodontycznej. Powtórne leczenie endodontyczne zgodne z protokołami współczesnej stomatologii, doprowadziło do całkowitego wygojenia się zmian zapalnych, a prawidłowa odbudowa zębów odegrała znaczącą rolę w ich utrzymaniu.
„Augmentacja boczna wąskich wyrostków zębodołowych z zastosowaniem dwufazowego siarczanu wapnia – opis 3 przypadków. Część 2”
Streszczenie:
W chwili obecnej stosuje się ogromne spektrum metod służących poprawie kształtu i objętości wyrostków, jednakże żadna z nich nie zapewnia stuprocentowej przewidywalności i powtarzalności. Rozmaite zabiegi augmentacyjne mogą znacznie obciążać pacjenta i stanowić przyczynę niepowodzeń lub powikłań. Ponadto inwazyjność niektórych metod rekonstrukcyjnych może zniechęcać do ich przeprowadzenia zarówno operowanych jak i operatorów. W dobie minimalizowania ingerencji chirurgii w organizm człowieka, poszukuje się takich właśnie technik i materiałów, które mogłyby sprostać oczekiwaniom pacjentów i lekarzy w tym aspekcie, a jednocześnie zapewnić jak największą efektywność kliniczną. Dlatego autorzy chcieliby zaprezentować 3 przypadki zastosowania cementu regeneracyjnego z dwufazowym siarczanem wapnia i hydroksyapatytem w odtwarzaniu deficytów kostnych w szczęce i żuchwie.
„Technika Injection Flow: innowacyjne i minimalnie inwazyjne narzędzie”
Cytat:
CYKL DLA SPECJALIZANTA, STAŻYSTY I STUDENTA