Magazyn Stomatologiczny, 1/2025

TEMAT NUMERU: Diagnostyka i zapobieganie powikłaniom

W numerze:

  • ARTYKUŁ PRZEGLĄDOWY. Powikłania i ich zapobieganie związane z przepisywaniem antybiotyków w terapii implantologicznej
  • PROTOKÓŁ POSTĘPOWANIA. Analiza kluczowych elementów wywiadu lekarskiego, stomatologicznego i badania klinicznego, które są istotne w leczeniu zapalenia przyzębia
  • ARTYKUŁ PRZEGLĄDOWY. O podchlorynie raz jeszcze…właściwości, zastosowanie, działania uboczne
  • SPECJALISTA RADZI. Metody postępowania w zakresie profilaktyki i leczenia nawracającej opryszczki wargowej

 

Wersja eBook:

Cena: 48.00 PLN

Szanowni Państwo,

Nowy Rok, to czas zmian. Dotyczą one również Magazynu Stomatologicznego, którego niektóre numery w 2025 r. będą w formie elektronicznej. I taki jest właśnie numer styczniowy, a jego temat miesiąca to DIAGNOSTYKA I ZAPOBIEGANIE POWIKŁANIOM. Znajdą w nim Państwo trzy obszerne prace. Pierwsza z nich dotyczy powikłań związanych z antybiotykoterapią stosowaną w leczeniu implantologicznym. O obszerny ekspercki komentarz do tego artykułu poprosiliśmy p. prof. Marka Droździka, autorytet w dziedzinie farmakoterapii. W temacie miesiąca zamieściliśmy również dwa artykułu dotyczące najpopularniejszego roztworu stosowanego do płukania kanałów korzeniowych. W jednym z nich zostały omówione właściwości tego środka,  jak i wytyczne, co do stężenia oraz sposobu jego użycia, w drugim zaś opisano powikłania związane ze stosowaniem NaOCl, jak i dokładne postępowanie w przypadku ich wystąpienia.

Równie ciekawie prezentuje się dział STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA. Znajdą w nim Państwo pracę dotyczącą analizy kluczowych elementów wywiadu lekarskiego, stomatologicznego i badania klinicznego, które są istotne w leczeniu zapalenia przyzębia. I w przypadku tego artykułu również poprosiliśmy o komentarz eksperta, p. prof. Agnieszkę Droździk, specjalistę periodontologa.

Jak zawsze, pod koniec numeru VADEMECUM, a w nim m. in.  streszczenie artykułu z piśmiennictwa światowego opatrzone komentarzem oraz odpowiedź specjalisty na pytanie Czytelnika.

 

Jako że mamy już Nowy Rok, to z tej okazji życzę Państwu wielu sukcesów, zdrowia i pomyślności w życiu osobistym oraz zawodowym.

Szczęśliwego Nowego Roku 2025!

 

prof. dr hab. Mariusz Lipski